Tänaseks on aedfloksist ehk aed-leeklillest saanud taas üks populaarsemaid püsikuid. Ka sortide valik on oluliselt kasvanud ja sadade sortide hulgast valiku tegemine on sageli üsna raske. Rannamäe Puukooli valikus on olnud üle 50 sordi ja aastatega on tekkinud kogemus ka sortide omadustest. Soovides olla aiasõpradele abiks oma lemmiku valimisel oleme kirja pannud  20 head floksisorti ja lisanud ka nende paremad omadused. Sortide pikema kirjelduse leiate külastades meie poodi. Kindlasti on natuke asi ka maitses ja õite välimuse osas on igal aednikul oma arvamus. Pakutud valik on koostatud ka meie pere lemmikute põhjal ja ei tähenda, et teised sordid kuidagi kehvemad oleks. Loetelu on juhuslikus järjekorras. Loodame, et leiate siit ka omale uued lemmikud.

aedfloks adessa pink star

‘Adessa Pink Star’ on tõeline täht kaasaegsete flokside hulgas. Fuksiapunane tähekujuline süda lumivalgel taustal. Madalama kasvuga sobib hästi särama peenra esiritta. Üks varasemaid õitsejaid aedflokside hulgas. Üsna hea vastupidavusega. Mõõdukas meeldiv lõhn.

‘Laura’ ehk ‘Uspeh’ on vastukaaluks eelmisele sordile keskmisest hilisem õitseja. Üksikõis suur purpurlilla ääre ja  laia märgatava valge südamega. Tugevad keskmised kuni kõrgemad varred. Igati tugev ja tubli sort. Üsna jahukastekindel.

aedfloks adessa orange

Veel üks silmapaistev sort ‘Adessa’ seeriast on ‘Adessa Orange’. Üks parematest oranžikatest sortidest. Keskmise kõrgusega tumedam vars. Õite värv on lõheroosast kuni oranžikaspunaseni. Vaarikapunane tsenter. Vastupidav ja tubli sort.

aedfloks neon flare

Neon Flare’ on hoolimata suhteliselt väiksest üksikõiest väga muljetavaldava õisikuga sort. Õite valget põhja katavad redisepunased servad ja tsenter, sekka viskab sinakaid toone. Keskmise kuni madalama kõrgusega. Hilisem õitseja. Jahukastekindel.

aedfloks adessa red

‘Adessa Red’ on üks paremaid kaasaegseid punaseid flokse. Suured õisikud tugevatel vartel. Punastel õitel tumedam süda.

aedfloks sweet summer wine

Sweet Summer on veel üks tore sordiseeria mitmete suurepäraste värvidega. ‘Sweet Summer Wine’ saab kirjeldada nii veinipunasena kui ka kirsipunase ja fuksiapunase toonidega. Keskmise kasvuga kompaktne ja terve sort.

aedfloks blue paradise

Aedfloks ‘Blue Paradise’ on juba paljudele tuttav “sinine” floks. Tuntud värvimuutja on õhtul ja pilves ilmaga suurepärastes sinistes toonides. Üks paremaid siniseid aedflokse.

aedfloks flame light blue

‘Flame Light Blue’ on Flame sarja heledamaid sorte. Üsna madala kasvuga varasem õitseja. Õied sageli pea valged helesiniste laikude ja lillakate träpsudega südames. Sobib hästi esiritta.

‘Bright Eyes’ on kaunite roosade õite ja suurte õisikutega veidi hilisem sort. Torkab juba eemalt silma.

aedfloks sweet summer fantasy

‘Sweet Summer Fantasy’ on selle sordiseeria üks põnevamaid sorte. Valgel põhjal sinakaslillad ääred ja süda. Kompaktne kasv.

‘Elizabeth Arden’ on tõeliselt uhke õrnroosade, suurte õitega hiline sort. Meil üks hilisemaid. Kaunistab aeda ka septembris.

aedfloks coral flame

‘Flame Coral’ on säravate korallroosade kuni punaste õitega. Madalkompaktne. Varasem.

aedfloks mister x

Aedfloks ‘Mister X’ on üks huvitavamaid Venemaal aretatud floksidest meie valikus. Purpurlillad, hõbedaselt suitsuse loori ja lillakaspunase tähega õied on tihedalt suures õisikus. Keskmise kõrgusega.

aedfloks helmi puur

Ka Eestis on aretatud suurepäraseid aedflokse. ‘Helmi Puur’ on 60ndatel Rudolf Tamme aiast pärit sort. Väga ilusad suured säravpunased õied!

aedfloks rainbow dancer

‘Rainbow Dancer’ on oma nime väärt ja pakub tõelist värvidemängu. Ühes õies leiab roosakaid, lillakaid ja sinakassuitsuseid toone, mis on kaunilt mustrisse sätitud.

‘Watermelon Punch’ on tõeliselt arbuusiroosa. Keskmise kõrgusega sort loob aias sooja roosa värvilaigu.

‘Adessa Special Fire’ kuulub Adessa Special seeriasse, mis on tuntud intensiivsete värvide poolest. Kergelt violetja varjundiga punastel õitel on säravpunane süda.

aedfloks early purple eye

Early sarjast aedfloksi sort  ‘Early Purple Eye’ moodustab aias madala rõõmsalt kirju poolkera. Lillakate äärte ja suure valge tähega õied ja neid on palju. Varane.

aedfloks sweet summer ocean

‘Sweet Summer Ocean’ on veel üks ilus värvimuutja. Päevasel ajal helevioletjad õied muutuvad õhtul ja pilves ilmaga taevasiniseks. Kõrgem ja hilisem kui ‘Blue Paradise’ .

aedfloks sweet summer queen

Veel üks iludus Sweet Summer sarjast. ‘Sweet Summer Queen’ pehmelt roosade ja punakate südametega õied koos tumedate lehtedega loovad ilusa mustri. Kuni keskmine kõrgus.

Nagu algul mainitud on ilusaid ja häid sorte palju rohkem. Välja toodud ja ka teiste sortidega saad lähemalt tutvuda külastades meie poodi siit Pood