Info

Meie toodete kirjeldused

Kõikidele taimedele on lisatud olulisem info ja veidi pikem kirjeldus. Info ja kirjelduse nägemiseks tuleb klikkida valitud liigil või sordil, et avaneks eraldi toote kirjeldusega leht. Iga taime kohta on antud kõrgus  vahemikus madalalaim kuni kõrgeim kasvukõrgus, mis sõltub peamiselt kasvukoha tingimustest. Kõrgeima näitatud kasvu saavutab taim tavaliselt ideaalsetes tingimustes. Õite kirjelduses on märgitud õiel esinevad valdavad värvid ja vajadusel ka õie suurus. Tuleb arvestada, et värve tajuvad inimesed veidi erinevalt ja nii ongi erinevates allikates sageli mõnevõrra erinevad kirjeldused nagu näiteks, lillakad, purpurlillad, violetsed. Püüame oma taimedele lisada ka võimalikult tõetruud fotod. Lehtede osas on kirjeldatud värvi ja vajadusel ka kuju ja nende pinda. Istutuskaugus on samuti orienteeruv. Mida viljakam muld, seda suurem vahe tuleks taimedele istutamisel jätta, sest heal mullal kasvavad taimed maksimum suuruseni. Kasvukoha real on kirjeldatud taimeliigile ideaalseid mulla ja valguse omadusi. Vajadusel on eraldi mainitud tingimused, mida taimeliik ei talu. Lohutuseks võib öelda, et enamus taimi saab hakkama ka vähem ideaalsetes tingimustes. Istikute suurused. Suurem osa püsikutest on 1,6L pottides, Enamik põõsaid on 2L ja harvem ka 3L konteinerites.

Flokside istikud

Kuidas e-poest osta

Parim võimalus meie istikute ostmiseks on siiski külastada ise puukooli. Siin on suurim valik taimi ja saab ka vajadusel nõu küsida. Kuna kohapeal saab taimede eest tasuda ainult sularahas on teil võimalus valida tooted kodulehe e-poes ja tasuda eelnevalt toodete eest ülekandega, vastavalt teile saadetud arvele. Soovitame enne tulekut ette helistada. Parim aeg puukooli külastamiseks on tööpäevade õhtuti.

Tänavu pakume meie klientidele võimalust kasutada istikute kättesaamiseks ka puukooli enda transporti. Selleks on hetkel kaks võimalust.
* Pärnumaal saab kauba koju tellida, kui ostusumma on vähemalt 25 EUR. Transpordi eest tuleb lisaks tasuda 6 EUR. Taimi toome kohale ühel päeval nädalas.
* Kauba saab kätte Pärnust. Koha ja aja teatame peale arve tasumist. Minimaalne ostusumma on siin 25 EUR. Transport on tasuta.

E-poest ostmine.
Vali taimeliik. Vali sort. Tutvu vajadusel taime täpsema kirjeldusega piltide all. Aseta valitud taimed ostukorvi. Täida kõik nõutud väljad. Sulle saadetakse arve meilile. Tasu arve ülekandega. Peale arve tasumist saadame sulle vajadusel lisainfo vastavalt sinu poolt valitud tarnemeetodile. Ole valmis kaupa kätte saama.

Pakiautomaadid. Kevadel saab taimi tellida alates 27. märtsist (selleks ajaks on enamik taimevalikust e-poes näha). Reeglina saadame taimi pakiga 10. aprillist kuni 15.maini (või kuni taimed pakki mahuvad) ja 20.augustist kuni 10.oktoobrini.  Muul ajal on kasvavate taimede pakiga saatmine riskantne. Siiski on siin mõne taimeliigi puhul ka erandeid. Kui soovite siiski muul ajal taimi pakiautomaati tellida, siis kirjutage või helistage meile. Peale arve tasumist saadame taimed välja orienteeruvalt 7-10 päeva jooksul (minim. 3 päeva). Jahedal kevadel saadame varakult tellitud taimed esimesel võimalusel peale ilmade soojenemist. Keskmiselt mahub ühte pakki 6 püsikut või 4 ilupõõsast. Suurte koguste korral saadame taimi ka kahe eraldi pakiga.
NB! Liiliad on meil 2L potis ja neid saab saata vaid mai alguses või suve lõpus (sügisel kärbituna). Muul ajal tasub küsida kas ja kuidas liiliad kätte saab.

Suvel tasub suuremate koguste tellimiseks küsida tarnevõimalusi. Kindlasti leiame lahenduse kuidas taimed kätte saab.

Küsimuste korral kirjuta meile sivar@sinutaimed.ee

taimed floks watermelon punch