Puukoolist

Saamislugu ja tänapäev

Meie pere aiandushuvi sai alguse juba 25 aastat tagasi, kui alustasime iluaia rajamisega. Huvi taimemaailma vastu oli suur ning seetõttu alustasime ka erinevate puu- ja põõsaliikide kogumisega, lisaks veel iluaeda kogutavad püsililled. Kuna taimevalik Eestis ei olnud suur, siis tuli mitmeid liike ise paljundada. Külvasime nii kodumaiseid kui  ka maailma erinevatest paikadest pärit seemneid. Paljundamiseks kasutasime ka tuttavatelt ja reisidelt saadud pistoksi ning pookoksi. Nagu ikka hakkas paljundamise käigus taimi üle jääma. Sageli jagasime neid tuttavatele, kuid ühel hetkel olid kogused sellised, mida tasus ka müügiks pakkuda. Nii tekkis põhitöö kõrvale hobipuukool. Suure tõenäosusega on mitmed aiahuvilised laatadel ostnud ka meie taimi.
Aasta-aastalt kasvas paljundatavate taimede hulk nii suureks, et tuli kaaluda puukooli rajamist. Et peres on kolm kõrgema haridusega agronoomi, siis ei olnud vaja pikalt mõelda. Paigaldasime esimese kasvuhoone ja asusime püsilillede, ilupuude ja põõsaste sortimenti laiendama.
Tänaseks on Rannamäe Puukoolist saanud laia ja põneva taimevalikuga puukool. Paljunduses on peaaegu kõik tuntud püsililled. Eriti uhked oleme aedfloksi ehk leeklille valiku üle. Pakume ka head valikut ilupõõsastest, millest paljud avaldavad muljet just oma eri värvides lehtedega. Järjest suureneb ka põnevamate ilupuude valik, mille hulgas on nii leht- kui ka okaspuid. Suurt tähelepanu pöörame vähelevinud puuliikide paljundamisele.
Suurem osa meie taimevalikust on paljundatud kohapeal, kuid sortimendi uuendamiseks on aeg-ajalt vaja paljundusmaterjali ka sisse osta. Siiski pöörame suurt tähelepanu taimede sobivusele meie oludesse, taimede tervisele, vastupidavusele ja sordiehtsusele.
Kõik taimehuvilised on oodatud meie valikuga tutvuma ja ka nõu küsima.

Parimate soovidega,

Sivar Tõnisson

sivar tõnisson
rumeelia mändaedflokstrompetipuu
aedfloksi erinevad sordid

Meie inimesed

Suhtume kõikidesse meie istikutesse nii, nagu me kavatseksime kõik endale jätta. Õpitud teadmised ja pikaajalised kogemused võimaldavad meil tagada istikutele tervise ja elujõu.

Alusta taimedega sõbrustamist juba täna

Võta meiega ühendust, et leida oma küsimustele vastused

  • +372 5054816               E-R10.00-17.00

  • sivar@sinutaimed.ee

Registreeruge uudiskirja saajaks

(Me ei jaga teie infot ja kasutame seda ainult sihipäraselt)